Van'da bombalı saldırı: 2 sivil ve 1 polis hayatını kaybetti

Van'ın merkez İpekyolu ilçesindeki 2 Nisan Polis Merkezi'ne bombalı saldırı düzenlendi. Saldırıda 2 sivil ve bir hayatını kaybetti, 20'si polis 73 kişi yaralandı.

Van'ın merkez İpekyolu ilçesindeki 2 Nisan Polis Merkezi'ne bombalı saldırı düzenlendi. Saldırıda 2 sivil ve bir hayatını kaybetti,  20'si polis 73 kişi yaralandı. Yaralananların çoğunu o sırada polis merkezi yakınında bulunan düğün salonundaki siviller oluşturuyor.

Van'ın kent merkezindeki 2 Nisan Polis Merkezi'ne bombalı saldırı düzenlendi. Görgü tanıkları saldırı sırasında çatışmanın yaşandığını söyledi.

Van Valisi İbrahim Taşyapan, "Saat 23.10 sıralarında patlayıcı yüklü minibüs, polisevi ve aynı zamanda İki Nisan Polis Karakolu olarak hizmet veren binanın yakınında park edilmesinden 9 saniye sonra bir patlama meydana geldi. Saldırıda iki sivil vatandaşımız hayatını kaybederken, oradan geçmekte olan bir polis memurumuz da şehit oldu. 20'si polis olmak üzere 73 yaralımız var" dedi.

Saldırıda yaralananların büyük bir bölümü olay yerine yaklaşık 150 metre mesafede bulunan düğün salonunda bulunanlar oluşturuyor.

Aracı getiren yaralı yakalandı

Olayın ardından kent genelinde hava destekli operasyon başlatıldı. Zırhlı araç ve çok sayıda polis ekibince düzenlenen operasyonda, patlayıcı yüklü aracı polisevi ve polis merkezinin bulunduğu binanın önüne getirdiği tespit edilen bir kişi yaralı olarak yakalandı. Gözaltına alınan şüpheli, İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi'ne götürüldü.