James Bond'dan vazgeçti

İngiliz yönetmen Danny Boyle çekimlerine haftalar kala yeni James Bond filmini yönetmekten vazgeçti.

HABER MERKEZİ

Trainspotting' ve 'Slumdog Millionaire' filmlerinin İngiliz yönetmeni Danny Boyle çekimlerine haftalar kala yeni James Bond filmini yönetmekten vazgeçti.

Trainspotting' ve 'Slumdog Millionaire' filmlerinin İngiliz yönetmeni Danny Boyle'un çekimlerine haftalar kala yeni James Bond filminden 'yaratıcılık sürecindeki fikir ayrılıkları' nedeniyle ayrıldığı duyuruldu.

The Telegraph gazetesinde yer alan haberde, Oscar ödüllü yönetmenin filmde güncel siyasi gerilimlere ve 'modern soğuk savaşa' odaklanmak istediği ancak yapımcıların bu karardan mutlu olmadığı; ayrıca filmin Rus kötü karakteri konusunda da anlaşmazlıklar yaşandığı belirtildi.

20 YIL ARADAN SONRA

Temmuzda 2019'daki yeni James Bond filminde ünlü İngiliz casus karakterinin 20 yıl sonra ilk kez bir Rus düşmanla karşı karşıya kalacağı basına yansımıştı.

Gazeteye konuşan sektörden bir başka kaynak da anlaşmazlığın filmdeki kötü karakteri 41 yaşındaki Polonyalı aktör Tomasz Kot'un canlandırıp canlandırmaması konusunda olduğunu söyledi.

Daha önce yeni Bond filminin 2019'da tamamlanması bekleniyordu ancak son gelişmelerle bu tarihin 2020'ye uzayacağı tahmin ediliyor.