6 Kürt ilinde sağanak yağış

Erzurum, Erzincan, Kars, Dersim ve Ardahan'da gök gürültülü sağanak, Erzurum ve Erzincan'da yağışla beraber kuvvetli rüzgar etkili olacak.

HABER MERKEZİ

Erzurum, Erzincan, Kars, Dersim ve Ardahan'da gök gürültülü sağanak, Erzurum ve Erzincan'da yağışla beraber kuvvetli rüzgâr etkili olacak.

Meteoroloji 12’nci Bölge Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, bölge genelinde havanın parçalı ve çok bulutlu geçeceği öngörülüyor.

Erzurum ve Erzincan'da rüzgârın güneyli yönlerden orta, yer yer 40 ile 60 kilometre hızla esmesi beklenen bölgedeki diğer illerde rüzgârın hafif, zaman zaman orta kuvvette eseceği tahmin ediliyor.

Sıcaklıkların mevsim normallerinin 2 ila 4 derece üstünde seyredeceği bölgedeki Erzurum, Erzincan, Kars, Dersim ve Ardahan'da aralıklı ve gök gürültülü sağanak görülecek.

Gece en düşük hava sıcaklıkları ise Ardahan'da 8, Kars'ta 9, Erzurum'da 10, Ağrı 12, Erzincan 13, Dersim ve Iğdır 17 derece olarak kaydedildi.

Yetkililer, Erzurum ve Erzincan'da etkili olacak şiddetli rüzgâr nedeniyle ulaşımda aksamalar ve çatı uçması gibi yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli olunması uyarısında bulundu.