Tendürek'te büyük çatışma: 8 asker hayatını kaybetti

Tendürek çevresinde bulunan Gülizar mevkiinde PKK'lilerin uzun namlulu silahlarla ateş açması sonucu çıkan çatışmada 8 asker hayatını kaybederken 13 PKK'linin de yaşamını yitirdiği bildirildi.

Van ve Ağrı arasında bulunan Tendürek Dağı ve çevresinde devam eden operasyonlar sonrasında üs bölgesine dönen bir askeri birlikle PKK'liler arasında çatışma çıktı. Tendürek çevresinde bulunan Gülizar mevkiinde PKK'lilerin uzun namlulu silahlarla ateş açması sonucu çıkan çatışmada 8 asker hayatını kaybederken 13 PKK'linin de yaşamını yitirdiği bildirildi.

Van Valiliği çıkan çatışma sonucunda 8 askerin hayatını kaybettiğini, 8 askerin de yaralandığını açıkladı. Olay sonrası TSK'nın  yaptığı operasyonlar sonucu 13 PKK'linin de yaşamını yitirdiği duyuruldu.

Valiliğin olayla ilgili açıklaması şöyle:

"2 Eylül 2016 günü çıkan çatışmada 1 teğmen, 2 astsubay ve 5 uzman çavuş olmak üzere 8 askerimiz şehit olmuş, 8 askerimiz yaralanmıştır. Yaralılarımızın hastanelerimizde tedavileri devam etmekte olup durumları iyidir. Bölgede hava destekli operasyon devam etmektedir. Operasyonda 11 terörist etkisiz hale getirilmiştir."