Adalet Bakanı: Abdullah Öcalan’ın sağlığı ve güvenliği yerinde

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, İmralı’da tutuklu bulunan PKK Lideri Abdullah Öcalan’ın güvenliğinin ve sağlığının yerinde olduğunu açıkladı.

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, İmralı’da tutuklu bulunan PKK Lideri Abdullah Öcalan’ın güvenliğinin ve sağlığının yerinde olduğunu açıkladı.

Adalet Bakanı son olarak TGRT-Haber'de katıldığı canlı yayında Öcalan'ın sağlık durumu ile ilgili soru üzerine "Abdullah Öcalan konusu sürekli istismar ediliyor ve kamuoyuna sürekli yanlış bilgiler aktarılıyor. Halkı mobilize etmek için kendi hedefleri doğrultusunda kullanmak için hem sağlığı ile ilgili hem de güvenliği ile ilgili asılsız bilgiler yayılıyor. Şunu çok net ifade edeyim Abdullah Öcalan'ın güvenliği ile ilgili herhangi bir sorun yok. Oradaki güvenlik tedbirleri en üst düzeyde 15 Temmuz'dan sonra cezaevinin güvenliğiyle ilgili tedbirler yeniden gözden geçirildi" dedi.

“CPT Heyeti görüştü”

Bozdağ, Öcalan'ın sağlığı ile ilgili sorun olmadığını belirterek "Sürekli kontroller yapılıyor. Sağlığıyla ilgili herhangi bir sorun yok. CPT heyeti yakın bir zamanda geldi, oraya gitti ve kendisiyle görüştü" diye konuştu.

Avrupa Konseyi İşkence ve Kötü Muameleyi Önleme Komitesi'nden (CPT) bir heyet, 28-29 Nisan tarihlerinde İmralı Adası'nda Abdullah Öcalan ile görüştü

50 Kürt siyasetçi yarın açlık grevine giriyor

Öte yandan Demokratik Toplum Kongresi (DTK) geçtiğimiz hafta Diyarbakır’da yaptığı açıklamada Öcalan’ın durumundan haber alamadıklarını ve bu konudaki açıklamaların ikna edici olmadığını belirterek ailesi ya da avukatlarının İmralı ile görüşmesi sağlanıncaya kadar 5 Eylül’de 50 Kürt siyasetçinin açlık grevine başlayacağını duyurdu.