Hacca giden yüzbinlerce kişi Mekke'ye alınmadı!

Hac vazifesini yerine getirmek için Mekke'ye giden 237 bin 583 kişi Mekke'ye alınmadı. Hac Güvenlik Güçleri Sözcüsü Albay Sami Eş-Şuveyric, Mina'da basın toplantısı düzenleyerek...

Hac vazifesini yerine getirmek için yola çıkan 237 bin 583 kişi Mekke çevresinde oluşturulan güvenlik noktalarında engellenerek şehre alınmadı.

Söz konusu kişiler "Hac izni olmadıkları" gerekçesiyle geri çevrildi.

Hac Güvenlik Güçleri Sözcüsü Albay Sami Eş-Şuveyric, Mina'da basın toplantısı düzenledi. 2016 yılı Hac mevsimi için gerekli tüm hazırlıkların tamamlandığını söyleyen Eş-Şuveyric konuya ilişkin olarak bir açıklama yaptı.

Mekke çevresinde oluşturulan güvenlik noktalarında yapılan kontrollerde hac izni olmadığı tespit edilen 237 bin 583 kişinin Mekke'ye girişine izin verilmediğini açıklayan Şuveyric, bugünden itibaren Mekke kenti içinde ve kutsal mekanlarda hac izni kontrollerinin yapılacağını belirtti.

Şuveyric, hac ibadetinin gerçekleştirileceği alanlarda çalışma ruhsatı olmayan 104 bin 784 aracın da engellendiğini ifade etti. İçişleri Bakanlığı Sözcüsü Tümgeneral Mansur et-Türki de hacıların can güvenliğini tehlikeye atacak her türlü girişime müdahale edileceğini söyledi.