DAİŞ Türk tankını vurdu: 3 asker yaralı

Suriye'nin kuzeyinde DAİŞ'e karşı mücadele kapsamında yürütülen, Fırat Kalkanı operasyonu devam ederken, DAİŞ terör örgütü tarafından bir Türk tankının vurulduğu öğrenildi.

Suriye'nin kuzeyinde DAİŞ'e karşı mücadele kapsamında yürütülen, Fırat Kalkanı operasyonu devam ederken, DAİŞ terör örgütü tarafından bir  Türk tankının vurulduğu öğrenildi. 

 

Suriye'nin kuzeyinde DAİŞ'e karşı operasyon yürüten Türkiye destekli Özgür Suriye Ordusu ile DAİŞ arasında şiddetli çatışmalar yaşanmaya devam ederken, DAİŞ Türkiye'ye ait bir tankı füzelerle vurdu.

Yapılan saldırı sonucu tankta bulunan 3 Türk askeri yaralanırken, ÖSO'nun 13. Fırka komutanı Abdülkerimi'nin de Tilar köyünde DAİŞ saldırısı sonucu hayatını kaybettiği öğrenildi.

Suriye'nin kuzeyinde devam eden Fırat Kalkanı operasyonu kapsamında, Türkiye Çobanbey'in güneyinde ve batısında DAİŞ mevzilerini hava bombardımanı ve obüs toplarıyla bombalamaya devam ederken, Türkiye destekli muhalif gruplardan ÖSO'nun 5 köyü daha DAİŞ'ten aldığı belirtildi. (Sputniik)