DAİŞ Kilis'e roket attı: 5'i çocuk 6 Suriyeli yaralı

DAİŞ tarafından Kilis kent merkezine atılan roket sonucu 5'i çocuk 6 Suriyeli yaralanırken, TSK olay sonrası roketin atıldığı bölgeye öbüs atışları yapıyor.

DAİŞ tarafından atılan, Kilis kent merkezine katyuşa roketi atıldı.

Atılan roket mermisi sonucu, Kilis'te bulunan 5'i çocuk olmak üzere 6 Suriyeli yaralanırken, yaralılardan birinin durumunun ağır olduğu öğrenildi.

Roket mermisi çevredeki evlerde hasara neden olurken, yaralıların bulunduğu bölgeye sağlık ekipleri ve kurtarma ekipleri gönderildi.

Birkaç saat sonra ise Kilise yeni bir roket mermisi atılırken, ikinci olayda ölen veya yaralanan olmadı. Türk Silahlı Kuvvetleri ise saldırının hemen ardından, Suriye'den atılan roket mermisinin geldiği yöne obüs topları ile atış yaptı. TSK, Kilise yapılan saldırı ile ilgili bir açıklama yayınlayarak, bölgede bulunan iki hedefe hava harekatı düzenlendiğini ve bombalandığnı belirtti.

TSK'adan yapılan açıklama şu şekilde:
"Kilise, 17:00 sularında bir katyuşa mermisi daha atılmıştır. Hava Kuvvetlerimize ait F-16'larla RAİ bölgesi doğusuna, İhtimalat kuzeyine ve El Athaniyah bölgelerine hava taarruzu düzenlenmiş ve tespit edilen silah mevzileri tam isabetle vurularak imha edilmişlerdir. Bölgede çok sayıda DEAŞ teröristi de etkisiz hale getirilmiştir.

AKP’li milletvekilinden ‘Kilis’ yorumu: Her roket Allah'ın korumasıyla düşüyor

AKP Kilis Milletvekili Mustafa Hilmi Dülger, Suriye'den atılan roketatar ve havan topu mermilerinin çok olmasına rağmen fazla can kaybının yaşanmadığını söyleyerek, "Her bir roketin bize Allah'ın korumasıyla düştüğünü düşünüyorum" dedi.

Kilis'te bugün düzenlenen iki saldırıda 10'a yakın kişi yaralandı. Ocak ayından itibaren Suriye’de IŞİD denetimindeki bölgelerden atılan roketatar ve havan topu mermilerinin hedefi olan Kilis’te 12’si Suriyeli 22 kişi öldü, çok sayıda kişi yaşamını yitirdi. Kilis'e son olarak geçen 9 Eylül günü günü roket atılmış, kimse yaralanmamıştı.