Yüksekova'da 4 kişi hayatını kaybetti!

Bölgeye çok sayıda ambulans sevk edildi

Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde Cengiz Topel Caddesi Eski Cezaevi kavşağında silah sesleri duyuldu. Olayda 4 kişi hayatını kaybetti. 1'i ağır 3 kişi yaralandı. Bölgeye çok sayıda ambulans sevk edilirken, yaralıların olduğu belirtildi.

Edinilen bilgiye ilçenin Cengiz Topel Caddesi Eski Cezaevi kavşağında henüz bilinmeyen bir nedenle çıkan gerginlikte silah sesleri duyuldu. Olayda yaralıların olduğu belirtildi.

Yaralıların yoğun güvenlik önlemlerinin alındığı hastaneye kaldırıldı.

Hakkari Valiliği: Kobra tipi aracın silahı ateş aldı, 4 vatandaşımız hayatını kaybetti

Öte yandan Hakkari Valiliği, yaptığı yazılı açıklamada can kaybının ‘kobra tipi araçtan açılan ateş sonucu’ olduğunu belirtti.

Valiliğin açıklaması şöyle:

“08.10.2016 günü saat: 10.00 sıralarında Özel Harekât Grup Amirliği hizmetinde kullanılan Orman Kobra kod nolu ekipte görevli araç şoförü Polis Memuru B.Z. araç kulecisi Polis Memuru İ.M. ve Polis Memuru E.K.

İlimiz Yüksekova İlçesi Orman Mahallesindeki devriye görevlerini ifa etmek için Cengiz Topel Caddesi üzerinde Cezaevi Kavşağına geldiğinde aracın kule kısmında bulunan silahın ateş alması nedeniyle Jiyan Mobilya ve müştemilat kısmında bulunan Şemsettin Çakmakçı, Rahmi Safhalı, Necdet İşözü, Mehmet Ali Kaya, Serhat Buldan ve Aydın Tümen isimli vatandaşlarımız yaralanmış, olay yerine gelen ambulanslar ile ivedi bir şekilde Yüksekova Devlet Hastanesine intikal ettirilmişlerdir. Rahmi Safhalı, Necdet İşözü, Serhat Buldan ve Aydın Tümen isimli vatandaşlarımız yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetmiştir. Diğer yaralı vatandaşlarımızın tedavilerine devam edilmektedir. Konu ile ilgili olarak zırhlı aracın kulesinde görevli polis memuru İ.M. alınan ilk ifadesinde; aracın kule kısmında bulunan silahın kendiliğinden ateş aldığını, tetik kısmına kesinlikle dokunmadığını beyan etmiştir. Konu ile ilgili olarak aracın kulecisi Polis Memuru İ.M. gözaltına, olaya karışan zırhlı araç muhafaza altına alınmış, olayla ilgili adli soruşturma başlatılmış, olayın tüm yönleriyle aydınlatılması için İçişleri Bakanlığı’nca Mülkiye Başmüfettişi görevlendirilmiştir.”