TSK: 3 ÖSO militanı hayatını kaybetti, 14 yaralı

TSK, Suriye'nin kuzeyindeki operasyonlar kapsamında dün DAİŞ'e ait 10 binanın vurulduğunu ve 7 DAİŞ üyesinin öldürüldüğünü açıkladı.
TSK, Suriye'nin kuzeyindeki operasyonlar kapsamında dün DAİŞ'e ait 10 binanın vurulduğunu ve 7 DAİŞ üyesinin öldürüldüğünü açıkladı. Yaşanan çatışmalarda da 3 muhalifin hayatını kaybettiği, 14 muhalifin de yaralandığı açıklanırken, TSK personeline herhangi bir zarar gelmediği belirtildi.
DAİŞ hedeflerine topçu atışlarının da yapıldığı belirtilen açıklamada, 84 hedefin, 412 Fırtına obüsü, 103 çok namlulu roketatar, 87 tank atışı ile vurulduğu belirtildi. 
DAİŞ'in savunma mevzisi haline getirdiği 10 binanın imha edildiği belirtilen açıklamada, Rai'nin batısındaki Muraygil, Rail, Şuvayrin, Feyruzyah, ve Tel Hişn'de köylerinde büyük ölçüde kontrol sağlandığı ve DAİŞ tarafından döşenen patlayıcıların temizlenmesine devam edildiği bildirildi.
Açıklamada ayrıca harekatın başladığı günden bu yana yaklaşık bin 50 kilometrekarelik alandaki 124 yerde kontrol sağlandığı belirtildi.