Başkan Barzani'nin Ofisi: Ferhad ve Azad’ın ölümü derinden sarstı

Başkan Mesud Barzani, kar altında kalarak hayatını kaybeden Rojhılatlı kolber (sınırda sırtında yük taşıyan) Ferhad ve Azad Xusrewi kardeşlerin ölümünün insanları derinden sarstığını belirterek, başsağlığı dileğinde bulundu.

K24 - ERBİL

Başkan Mesud Barzani'nin Ofisi'nden yapılan açıklamada, kar altında kalarak hayatını kaybeden Rojhılatlı kolber (sınırda sırtında yük taşıyan) Ferhad ve Azad Xusrewi kardeşlerin ölümünün insanları derinden sarstığı belirtilerek, başsağlığı dileğinde bulunuldu.

Ferhad Xusrewi (14) ve Azad Xusrewi (17) isimli kolberler, 17 Aralık’ta Hewraman bölgesindeki Tete Dağı’nda sınırı geçmeye çalışırken karda mahsur kalarak hayatını kaybetti.

Başkan Barzani'nin Ofisi, Meriwan’ın Nê köyünden olan kardeşler için taziye mesajı yayımladı.

Xusrewi ailesine ve Nê köyü sakinlerine başsağlığı dilenen mesajda, “Ferhad Xusrewi ve Azad Xusrewi isimli iki genç kolberin hayatını kaybettiği haberi, derinden sarstı” ifadesi kullanıldı.

“Acılarını paylaşıyoruz” denilen mesajda, “Bir daha bu tür felaketlerin yaşanmamasını, kardeşlerimizin bu denli acı ve talihsizlikleri yaşamamasını umut ediyoruz” temennisinde bulunuldu.