Erdoğan: Salgın yatay seyre geçmeye başladı

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısında yaptığı konuşmada, “Türkiye olarak, dünyanın tamamı gibi, coronavirüs salgını ile yoğun bir mücadele içindeyiz” ifadelerini kullandı.

HABER MERKEZİ

Erdoğan, “Geldiğimiz noktada salgını yatay seyre geçirmeye başladığımızı görüyoruz” dedi.

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısında yaptığı konuşmada, “Türkiye olarak, dünyanın tamamı gibi, coronavirüs salgını ile yoğun bir mücadele içindeyiz” ifadelerini kullandı.

“Temelde bir sağlık sorunu olan bu salgın, ekonomik sonuçları itibarıyla İkinci Dünya Savaşı'ndan sonraki en büyük kriz haline dönüşmüştür” ifadelerini kullanan Erdoğan, “Geldiğimiz noktada salgını yatay seyre geçirmeye başladığımızı görüyoruz” diye konuştu.

Ramazan ayından alınacak tedbirlere değinen Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Ramazan ayı boyunca da tedbirlere en üst düzeyde riayeti sağlayarak, inşallah, bayram sonrası ülkemizin normal hayata geçişini hedefliyoruz. Salgınla mücadele etmek kadar, salgın sonrası dünyada, bölgemizde ve ülkemizde ortaya çıkacak yeni durumlara hazırlıklı olmak da önemlidir.”

Erdoğan, “Gelişmiş ülkelerin kapsamlı bir kriz karşısında yaşadıkları çaresizlik, gelecekle ilgili öngörülerin yeniden yapılmasını zorunlu kılıyor” diye konuştu.