Malazgirt Belediyesi’ne kayyum atandı

Muş Malazgirt Belediyesi Eş Başkanları Halis Coşkun ve Memnune Söylemez 29 Kasım’da

Muş Malazgirt Belediyesi Eş Başkanları Halis Coşkun ve Memnune Söylemez tutuklanmasının ardından İçişleri Bakanlığı tarafından Malazgirt Kaymakamı Soner Kırlı, belediyeye kayyım olarak atandı.

Anadolu Ajansı’nın haberine göre, Muş Valiliği’nden yapılan açıklamada "Tutuklanan Coşkun, İçişleri Bakanlığının onayıyla Anayasanın 127. maddesi ile 5393 sayılı Belediye Kanunu'nun 47. maddesi uyarınca geçici bir tedbir olarak görevden uzaklaştırılmıştır. Valiliğimizce geçici olarak Belediye Başkan Vekilliğine görevlendirilen Malazgirt Kaymakamı Soner Kırlı görevine başlamıştır. Mahalli müşterek ihtiyaçların karşılanması için kurulan belediye teşkilatının, devletimizin ve hükümetimizin destekleriyle vatandaşlarımıza en iyi şekilde hizmet vermesi sağlanacaktır"  ifadesi kullanıldı.

Ne olmuştu?

Muş Malazgirt Belediyesi Eş Başkanları Halis Coşkun ve Memnune Söylemez 5 günlük gözaltı sonrasında 29 Kasım’da çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı. Coşkun ve Söylemez’in tutuklanmasıyla birlikte DBP’nin tutuklu eş başkan sayısı 46, görevden alınan eş başkan sayısı 38 oldu