Bakanlar Kurulu: Bazı kesimlerin kargaşa çıkarma çabası var

“Bazı kesimlerin kargaşa çıkarma çabası var, vatandaşlarımızın anayasal haklarını korumaya kararlıyız” açıklamasında bulunuldu.
Bakanlar Kurulu toplandı
Bakanlar Kurulu toplandı

ERBİL (K24)

Başbakan Mesrur Barzani başkanlığında toplanan Bakanlar Kurulu, son günlerde meydana gelen olaylarla ilgili olarak “Bazı kesimlerin kargaşa çıkarma çabası var, vatandaşlarımızın anayasal haklarını korumaya kararlıyız” açıklamasında bulundu.

Bakanlar Kurulu, Başbakan Mesrur Barzani başkanlığında toplandı.

Başbakan Yardımcısı Kubad Talabani’nin de katıldığı toplantıda, son günlerde meydana olaylarda hayatını kaybedenlerin yakınlarına başsağlığı dileğinde bulunuldu.

Memur ve çalışanların barışçıl temelde gösteri yapma hakkına vurgu yapan Başbakan, “Ancak sorumsuz bazı kişi ve çevrelerin kargaşa çıkararak şiddete başvurması kabul edilemez” dedi.

Söz konusu kesimlerin Kürdistan Bölgesi’ndeki huzur ve istikrarı hedef aldığını belirten Başbakan, tüm vatandaşların her türlü anayasal haklarını korumaya devam edeceklerinin altını çizdi.

Toplantıda Başbakan Yardımcısı Kubad Talabani başkanlığındaki müzakere heyetinin Bağdat’a yapacağı ziyaret de ele alınarak, merkezi hükümetle ekonomik sorunların çözümü konusunda anlaşma yapılması beklentisi ifade edildi.