Kürt illerinde eğitime kar engeli

Yoğun kar yağışının etkili olduğu Kürt illerinde eğitime ara verildi. Hakkari, Muş, Şırnak, Ağrı, Malatya’da okullar tatil edildi.

Hakkari’de 1 günlük tatil

Anadolu Ajansı’nın haberine göre, Hakkari'de etkili olan kar yağışı nedeniyle il merkezi ve ilçelerinde eğitime bir gün süre ile ara verildi. İl merkezi, Yüksekova, Şemdinli ve Çukurca ilçelerinin tamamında eğitime ara verilmesine karar verildi.

Muş ve Malatya'da 1 günlük tatil 

Muş İl Milli Eğitim Müdürü Cevdet Arslan, yoğun kar yağışı nedeniyle il genelinde eğitime 15 Aralık Perşembe günü ara verildiğini söyledi. Malatya'da da olumsuz hava koşulları nedeniyle il merkezi ve 13 ilçede eğitime 1 gün ara verildi.

Ağrı’da okullar 2 gün tatil

Ağrı'nın Doğubayazıt ilçesinde etkili olan kar yağışı nedeniyle tüm okullar 2 gün tatil edildi.

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, aralıksız devam eden kar yağışı ve fırtına dolayısıyla Doğubayazıt ilçesinde, 15-16 Aralık'ta tüm okullarda eğitime ara verildiği belirtildi. Açıklamada, olumsuz hava koşulları nedeniyle kamu kurum ve kuruluşlarında görevli engelli ve hamile personelin de aynı tarihlerde idari izinli sayılması kararı alındığı kaydedildi.

Şırnak’ta okullar tatil, personel idari izinli

Şırnak merkez ile Uludere ve Beytüşşebap ilçesinde kar yağışı nedeniyle eğitime bir gün ara verildiği bildirildi.

Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan açıklamada, yoğun kar yağışı nedeniyle Kasrik, Kumçatı ve Kızılsu beldeleri ile Afet konutları, Akçay köyü hariç il merkezine bağlı belde, köy ve Uludere ile Beytüşşebap ilçelerinde temel eğitim ve orta öğretim kurumlarındaki okullarda eğitime ara verildiği belirtildi.

Açıklamada, kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli ve hamile personelin de idari izinli sayıldığı bildirildi.