Lübnanlı ünlü sanatçı Erbil'de konser verecek

48 yaşındaki Lübnanlı ünlü şarkıcı Elissa başkent Erbil’de konser vereceğini bildirdi.

ERBİL (K24)

Lübnanlı ünlü şarkıcı Elissa, geçtiğimiz yıl yeni tip coronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle iptal edilen konserinin gerçekleşeceğini açıkladı.

Dün Erbil’e gelen Elissa, başkentte sıcak bir ortamda karşılandığını söyledi.

Twitter hesabından açıklama yapan ünlü şarkıcı, kaldığı otel odasından da bir görüntü paylaştı.

48 yaşındaki ünlü şarkıcının konseri Hristiyan yoğunluklu Erbil'in Ankawa semtinde gerçekleşecek.

Öte yandan K24’ün edindiği bilgilere göre, Covid-19 salgını nedeniyle konser sınırlı sayıda tutulacak ve konsere 500 kişi katılacak.

Elissa’nın Erbil’e ikinci gelişi.

ELISSA KİMDİR?

1972’de Lübnanlı bir baba ve Suriyeli bir anneden Deyr el Ahmer, Lübnan’da dünyaya gelen Elissar Zekeriya Huri ya da bilinen adıyla Elissa, müzik kariyerine 1992’de başladı. Lübnan ve Arap dünyasında yayınlanan Studio El Fan adlı yetenek yarışmasında gümüş madalya kazandı.

Elissa ilk albümü “Baddi Doub”u 1998’de piyasaya sürdü. Bu albümden iki yıl sonra, Lübnanlı sanatçı Ragheb Alama’yla düet yaptığı “Betghib Betrouh” adlı şarkının da yer aldığı ikinci albümü “W’akhertha Maak”ı sevenleriyle buluşturdu. Elissa aynı yıl, Murex d’Or Ödüllerinde En İyi Kadın Sanatçı ödülünü aldı.

Elissa’nın sekizinci albümü “As’ad Wahda” Haziran 2012’de müzik marketlerde yerini aldı. Elissa aynı yıl Aralık ayında “The X Factor Arabia” jürisine seçildi. 23 Haziran 2013’te düzenlenen Murex d’Or ödüllerinde En İyi Lübnanlı Şarkıcı ve “Asaad Wahda” ile En İyi Arap Şarkı Ödüllerini aldı. 21 Kasım 2013’te ise kariyerinde gösterdiği başarılardan dolayı BIAF (Beyrut Uluslararası Ödül Festivali) Ödülünü aldı.