Güvenlik Konseyi: Saldırı hazırlığındaki DAİŞ grubu yakalandı

Kürdistan Bölgesi Güvenlik Konseyi, Kürdistan Anti Terör tarafından yapılan operasyonda saldırı hazırlığındaki bir DAİŞ grubunun yakalandığını açıkladı.
Yakalanan DAİŞ mensupları
Yakalanan DAİŞ mensupları

ERBİL (K24)

Kürdistan Bölgesi Güvenlik Konseyi tarafından yapılan açıklamada başkent Erbil’de DAİŞ’e bağlı Kuzey Bağdat Vilayeti grubu mensuplarının yakalandığı belirtildi.

Operasyonun Kürdistan Anti Terör güçlerince gerçekleştirildiği belirtilen açıklamada “Yakalanan DAİŞ’le bağlantılı Kuzey Bağdat Vilayeti grubunun mensupları Erbil’de terörist saldırı hazırlığı içerisindeydi ve saldırı planları da ele geçirildi” denildi.

Grubun terör saldırısı için müfreze oluşturduğu belirtilen açıklamada, “Terör grubu mensuplarının Erbil’de intihar saldırganları bulmak için çalıştıkları tespit edilmiş, intihar saldırısı gerçekleşitirmeyi planlayan 3 kişi yakalanmıştır” ifadelerine yer verildi.

Açıklamada “Yakalananlardan “Hidayet” adlı örgüt mensubunun 19 Temmuz 2021 tarihinde Bağdat’ta düzenlenen intihar saldırısının sorumlularından olduğu tespit edilmiştir” bilgisine yer verildi.

Açıklamada, “Kürdistan Bölgesi güvenlik güçleri grubu yakalayarak, silah ve askeri teçhizat alarak Bağdat’ta da terörist saldırı gerçekleştirme planını boşa çıkarmıştır” ifadelerine yer verildi.