Okullara sağanak, kar ve fırtına engeli: Birçok il ve ilçede eğitime ara verildi

HABER MERKEZİ 

Türkiye’de birçok bölgede etkili olan sağanak yağış, kar ve fırtına nedeniyle İstanbul'un Şile ilçesi, Zonguldak, Düzce, Sakarya, Sinop, Karabük, Diyarbakır ve Bolu'da eğitime ara verildi.

-Bolu

Bolu Valiliği, bugün, tüm resmi-özel örgün ve yaygın eğitim kurumlarında (rehabilitasyon merkezleri ve özel kurslar dahil) eğitim öğretime 1 gün süreyle ara verildiğini duyurdu.

-Sinop 

Sinop il merkezi ile Ayancık, Türkeli, Gerze ve Erfelek ilçeleri ve köylerinde elverişsiz hava koşulları nedeniyle bugün eğitime ara verildiği belirtildi.

Her üç kentte kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli ve hamile personelin, aynı tarihte 1 gün idari izinli sayılacağı aktarıldı.

-Zonguldak

Zonguldak Valiliğinin sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, "İl genelinde olumsuz hava şartları nedeniyle 20 Kasım 2023 Pazartesi günü tüm resmi-özel örgün ve yaygın eğitim kurumlarında (rehabilitasyon merkezleri ve özel kurslar dahil) eğitim öğretime 1 gün süreyle ara verilmiştir." ifadesi kullanıldı.

-Diyarbakır

Diyarbakır’da etkili olan sağanak nedeniyle Bismil ve Kulp ilçelerinde ve bağlı köylerde bugün eğitime 1 günlük ara verildiği duyuruldu.

-İstanbul Şile

İstanbul Valiliği ise kentte etkili olan olumsuz hava şartları nedeniyle Şile'de bugün ilk ve orta dereceli okullarda eğitime bir gün süreyle ara verildiğini açıkladı.

Bu karara paralel olarak, Şile'deki kamu kurumlarında çalışan hamile, engelli ya da kronik hastalığı bulunan personel de bugün idari izinli sayılacak.

-Düzce

Düzce Akçakoca ve Yığılca ilçeleri genelinde gün boyu devam eden sağanak ve fırtına nedeniyle birçok ev ve iş yerini su bastı, çatılar uçtu, ağaçlar devrildi.

Akçakoca ve Yığılca Kaymakamlığından yapılan açıklamada, “Olumsuz hava şartları nedeniyle 20 Kasım 2023 Pazartesi günü eğitim öğretime 1 gün süreyle ara verilmiştir.” denildi.

-Sakarya

Sakarya’nın Hendek ilçesinde ise olumsuz hava koşulları nedeniyle taşımalı eğitime 1 gün ara verildi.

-Bartın

Bartın'ın Amasra ilçesinde de olumsuz hava koşulları nedeniyle bugün eğitime 1 gün ara verildiği, kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli ve hamile personelin, aynı tarihte 1 gün idari izinli sayılacağı belirtildi.

-Karabük

Karabük'ün Eflani ve Eskipazar ilçelerinde de kar yağışı nedeniyle taşımalı eğitime bir gün ara verildi.

Valilikten yapılan açıklamada, Eflani ve Eskipazar ilçelerinde kar yağışı ve olumsuz hava şartları nedeniyle 20 Kasım Pazartesi günü taşımalı eğitim ve öğretime bir gün ara verildiği bildirildi.