Erdoğan’dan Filistinlilere dayanışma mesajı: Türkiye, Filistinli kardeşlerinin yanındadır

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan
Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan

HABER MERKEZİ

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye’nin tarih boyunca olduğu gibi bugün de Filistinli kardeşlerin yanında duracağını söyledi.

Erdoğan, resmi X hesabından paylaşımda bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 29 Kasım Filistin Halkıyla Uluslararası Dayanışma Günü için paylaştığı mesajda, "Türkiye, tarih boyunca olduğu gibi bugün de devleti ve milletiyle Filistinli kardeşlerinin yanındadır." dedi.

Türkiye’nin Gazzelilere yönelik insani yardımlara devam ettiğini, bu kapsamda bugüne kadar 12 uçak ve 1 gemi dolusu yardım malzemesini Mısır'ın El Ariş liman kentine sevk ettiğini belirten Erdoğan, “1500 ton insani yardım malzemesi taşıyan ikinci gemimiz bugün yola çıktı. Kanser hastaları ve çocuklar başta olmak üzere yaralıların Türkiye'ye intikalini sağlayarak tedavileriyle ilgileniyoruz. Gazze'de kuracağımız sahra hastanelerinin yer tespit çalışmaları yapılıyor. Rehinelerin salıverilmesi ve ateşkesin kalıcı hale gelmesi için temaslarımıza hız vereceğiz. İnşallah bundan sonra da girişimlerimiz çok boyutlu olarak sürecektir." ifadelerini kullandı.