Özel ile Akşener görüştü: İş birliği İYİ Parti GİK'e sorulacak

Özgür Özel, Meral Akşener'i ziyaret etti
Özgür Özel, Meral Akşener'i ziyaret etti

HABER MERKEZİ 

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Özgür Özel, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ile İYİ Parti Genel Merkezi’nde bir araya geldi.

Görüşmede, İYİ Parti Genel Sekreteri Ayfer Yılmaz, İYİ Parti Siyasi İşler Başkanı Oktay Vural, İYİ Parti Yerel Yönetimler Başkanı Burak Akburak ile İYİ Parti TBMM Grup Başkanı Koray Aydın yer aldı.

Görüşmenin ardından Özgür Özel ile Meral Akşener açıklamalarda bulundu.

Önümüzdeki belediye seçimlerinde İYİ Parti ile iş birliği teklifinde bulunduklarını vurgulayan Özel, "Biz İYİ Parti’ye önümüzdeki yerel seçimde, yerel seçime yönelik olarak iş birliği içinde olup olamayacağımızı, GİK (Genel İdare Kurulu) kararının yeniden gözden geçirilip geçirilemeyeceğini, bizim alınmış kararlara saygılı olduğumuzu ama eğer mümkün olursa bundan sonraki süreçte yerel seçime yönelik bir iş birliği için partilerimizin görevlendireceği kişilerin birlikte çalışmak imkanının yaratılıp yaratılamayacağını sorduk. Sayın Genel Başkanımızdan bu konuda bir cevap aldık.” dedi.

İYİ Parti’nin daha önce aldığı seçim bölgelerinde kendi adaylarıyla girme kararına saygı duyduklarını belirten Özel, “İttifak kelimesi yoruldu. İttifak kelimesi kalabalıkları, uzun süren toplantıları çağrıştırıyor. Ama yerel seçim biraz daha esnekliği, hızlı karar vermeyi ve ikili iş birliklerini gerektiriyor.” ifadelerini kullandı.

Meral Akşener ise görüşmenin detaylarına değinerek, “İki siyasi parti olarak hiç değilse bazı yerlerde iş birliği yapabilir miyiz sorusunu, Genel İdare Kurulu’na tekrar götürebilir misinizi konuştuk.” diye konuştu.

CHP’nin iş birliği teklifini GİK’te ele alacaklarını söyleyen Meral Akşener, sözlerini şu şekilde sürdürdü:

“Pazartesi günü biz doğal olarak GİK’i toplayacaktık. Bu soruyu GİK’e soracağız. Onlar nasıl bir cevap verecek o zaman göreceğiz. Ziyaretleri için çok teşekkür ediyorum. İnşallah her şey Türkiye için iyi olur.”

Özgür Özel, Meral Akşener'i ziyaret etti