Başbakan Barzani'nin talimatıyla Timar sanayi bölgesine hizmetler sağlanacak

Kürdistan Bölgesi Başbakanı Mesrur Barzani
Kürdistan Bölgesi Başbakanı Mesrur Barzani

HABER MERKEZİ

Erbil Valiliği, Kürdistan Bölgesi Başbakanı Mesrur Barzani’nin talimatıyla Erbil’deki Timar sanayi bölgesine hizmetler sağlanacağını duyurdu.

Erbil Valiliğinden yapılan açıklamada, “Şehircilik ve Turizm Bakanı Sasan Awni, Erbil Valisi Umed Xoşnaw ve Kürdistan Bölgesi Yatırım Kurulu Başkanı Dr. Muhammed Şukri, Timar sanayi bölgelerine hizmet sağlanmaya yönelik bir toplantı gerçekleştirdi.” denildi.

Açıklamada, “Timar sanayi bölgesinin daha da geliştirilmesi için elektrik ve su hizmetleri sağlanacak.” ifadesine yer verildi.

Sanayi sektörü ile yatırımcıların sanayi projeleri yürütmesi için teşvik edilmesinin öneminin görüşüldüğü toplantıda, Erbil'in uluslararası standartlarda gelişmiş bir sanayi bölgesine sahip olması için gelecekte hayata geçirilecek diğer sanayi bölgeleri ele alındı.

Bölgenin en büyük sanayi bölgelerinden biri olan Timar, 3 bin 678 dekarlık alanda inşa edildi. Bünyesinde çok sayıda yatırım şirketi ile orta ve büyük sanayi fabrikalarının bulunduğu bölgede çok sayıda iş fırsatı sağlayacak.