Erdoğan ile Al Sani Gazze’deki son durumu ele aldı

Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Katar Emiri Al Sani
Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Katar Emiri Al Sani

HABER MERKEZİ

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Katar Emiri Şeyh Temim bin Hamad Al Sani, Gazze'deki son durum, ateşkes ve kalıcı barış çabaları ile Gazze'ye insani yardımları görüştü.

Türkiye Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Katar Emiri Al Sani'nin Lusail Sarayı'ndaki görüşmesine ilişkin açıklama yaptı.

Açıklamaya göre Erdoğan ile Al Sani arasındaki görüşmede, İsrail'in Gazze’ye yönelik saldırıları, ateşkes ve kalıcı barış çabaları ile insani yardımların Gazze'ye ulaştırılması için atılan ve atılacak adımlar ele alındı.

Açıklamada, şu ifadeler kullanıldı:

“Cumhurbaşkanı Erdoğan görüşmede, İsrail'in işlediği savaş suçlarının hesabını mutlaka vermesi gerektiğini, bunun için hukuki gayretlerin yanında uluslararası desteğin de artırılmasının önemli olduğunu ifade etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Gazze'ye insani yardımların yeterli derecede ulaştırılması için Türkiye'nin çabalarının artarak devam ettiğini belirtti.”

Görüşmede ayrıca Türkiye-Katar ilişkileri, bölgesel ve küresel meseleler de çok boyutlu bir şekilde değerlendirildiği belirtildi.