DEM Parti’den Gün’ün hayatını kaybetmesine ilişkin açıklama

HABER MERKEZİ

Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi'nden (DEM Parti) yapılan açıklamada, Şırnak'ın Uludere ilçesinde meclis üyesi olan Ahmet Gün’ün silahlı saldırıya uğradığı ve yaşamını yitirdiği bildirildi.

DEM Parti sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada, "Şırnak’ın Uludere ilçesi Şenoba beldesi yöneticimiz, meclis üyemiz, emektarımız Ahmet Gün’ü silahlı bir saldırı sonucunda kaybettik.” denildi.

Babasıyla birlikte odun toplamaya giden Abdurrahim Gün'ün de olay yerinde yaralandığı belirtilen açıklamada, "Şu anda Şırnak Devlet Hastanesinde ameliyat edilmektedir." ifadesi kullanıldı.

Şırnak’ta yaşanan hiçbir saldırının tesadüf olmadığı, konunun derhal soruşturulup açığa çıkarılması için yetkililerin harekete geçirilmesi gerektiği aktarılan açıklamada, "Şırnak’ta sistemden beslenen belli güç odakları aracılığıyla yıllardır derinleştirilmek istenen çelişkiler ağır bedellere mal olmaktadır. Yaşanan can kaybı, münferit bir olay değildir. Bir süredir tehdit edildiğini öğrendiğimiz Gün ailesinin can güvenliğinden buna zemin sunanlar sorumludur. Failler derhal bulunup adalet önüne çıkarılmalıdır. Bu karanlık siyasete son verilmelidir." denildi.

Açıklamada, Ahmet Gün’ün ailesi ile sevdiklerine başsağlığı ve sabır, tedavisi süren Abdurrahim Gün’e de acil şifalar dilendi.

Mezopotamya Haber Ajansı'nda yer alan haberde, Şırnak'ın Uludere ilçesine bağlı Şenoba beldesi kırsalında bulunan Taloka köyünde, Ahmet Gün ile oğlu Abdurrahim Gün’ün aracı silahlı saldırganlar tarafından hedef alındığı duyurulmuştu.

Gün’ün olay yerinde hayatını kaybettiği, oğlunun ise yaralandığı belitilmişti.