İYİ Parti'de bir istifa daha: Ankara Milletvekili Arslan istifa etti

Yüksel Arslan
Yüksel Arslan

HABER MERKEZİ 

İstifaların ardı arkası kesilmeyen İYİ Parti'den Ankara Milletvekili Yüksel Arslan da istifa etti.

İYİ Parti Ankara Milletvekili Yüksel Arslan, istifasını sosyal medya platformu X'ten yaptığı paylaşımla duyurdu.

Yüksel Arslan, 14 Mayıs seçimi sonuçları üzerinden başlayan siyasi ittifak tartışmalarının, yaklaşan 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde partilerin tutumları ve gösterecekleri adaylar üzerinden devam etmekte olduğunu belirtti.

"Seçimlerde iktidar medyasının kara propagandası adaylarımızı, yöneticilerimizi olumsuz yönde etkilemiştir." diyen Arslan, seçim sürecinde yaşanan olumsuzlukları değerlendirmeye alan İYİ Parti'nin 31 Mart 2024 yerel seçimlerine ittifaksız girme yönünde bir irade beyan ettiğini hatırlattı.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ile Ankara'da iş birliğinin devam etmesi gerektiği yönünde görüştüğünü ancak Akşener'in bunu reddettiğini belirterek, şu ifadeleri kullandı:

"Sayın Genel Başkanımızın Uşak’ta yaptığı toplantıda kullandığı ifadeler sonrasında Ankara ile ilgili de seçim iş birliği zeminin ortadan kalktığı kanaatine vardım. Benim özel gayretlerimin “partime zarar vermek, kumpas kurmak, operasyon çekmek” şeklinde itham edilmesi üzüntü vericidir. Ayrıca partimize hizmet etmek için yaptığım samimi gayretler, bizlere güvenerek oy veren kardeşlerimin yanı sıra teşkilat yöneticilerimiz, milletvekillerimiz ve Sayın Genel Başkanımız tarafından da bilinmektedir."

İYİ Parti’den istifa eden ilk isim Nebi Hatipoğlu’ydu. Hatipoğlu, AK Parti’ye geçti.

İstifa eden diğer isimler ise Ayşe Sibel Yanıkömeroğlu, Adnan Beker, Salim Ensarioğlu ve Yüksel Arslan'dı.

İYİ Parti’nin bir başka milletvekili Ümit Dikbayır ise partisinden ihraç edildi.

Bu istifalar ve ihraçlarla İYİ Parti’nin yasama yılı başında 44 olan milletvekili sayısı 38’e düştü.