Başbakan Barzani’nin talimatıyla, vatandaşlara yüzde 75 oranında iş fırsatı sağlanacak

HABER MERKEZİ

Kürdistan Bölgesi Başbakanı Mesrur ​​Barzani’nin talimatıyla, Kürdistan Bölgesi’ndeki vatandaşlara özel sektörde ve sosyal güvenlikte yüzde 75 oranında iş fırsatı sağlama kararı verildi.

Erbil Valiliğinden yapılan yazılı açıklamaya göre Erbil Valisi Umed Xoşnaw ile Koordinasyon ve Denetleme Daire Başkanı Dr. Abdulhakim Xesro başkanlığında, (172) Sayılı Kararın Uygulanması Yüksek Komitesi ile ilgili dairelerin ortak toplantısı gerçekleştirildi.

Toplantıda Başbakan Mesrur Barzani’nin kararı ve Bakanlar Kurulu Başkanlığının 172 sayılı kararının uygulama mekanizması ele alındı.

Vali Xoşnaw, Kürdistan Bölgesi Hükümetinin kararının uygulanması için ilgili taraflara yeni yılın başından itibaren Sosyal Güvenlik Genel Müdürlüğü ile iş birliği yapma talimatı verildiğini söyledi.

Toplantının bir diğer bölümünde sosyal güvenliğin ve iş güvenliğinin sağlanması, işçilerin haklarının ihlal edilmemesi için tüm daire başkanlığı, kurum ile ilgili tarafların işverenleri ve projeleri denetmeye devam etmesi gerektiği vurgulandı.