Akşener: Kürtler merttir, bu vatanın has evladıdır

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener

HABER MERKEZİ

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi’nin (DEM Parti) PKK yanlısı açıklamalarına tepki göstererek, “On binlerce insanımızı katleden bir caninin Kürtlerin bir değeri olarak asla kabul etmiyoruz. Çünkü Kürtler merttir, namusludur, vicdanlıdır, bu vatanın has evladıdır.” dedi.

İYİ Parti Genel Başkanı Akşener, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) partisinin grup toplantısında açıklamalarda bulundu.

DEM Parti Grup Başkanvekili Saruhan Oluç’un “Öcalan, Kürtlerin bir değeridir.” sözüne tepki gösteren Akşener, “Biz İYİ Parti olarak on binlerce insanımızı katleden bir caninin Kürtlerin bir değeri olarak pazarlanmasını asla kabul etmiyoruz. Çünkü bizim için Kürtler, elinde on binlerin kanı olan teröristle aynı cümlede anılamayacak kadar değerlidir. Çünkü Kürtler merttir, namusludur, vicdanlıdır. Kürtler bu vatanın has ve şerefli evlatlarıdır.” ifadelerini kullandı.

Eski İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun “Teröristlerin ayakkabı numaralarına kadar biliyoruz.” sözlerine atıf yapan Akşener, “Milletimize yalan söyleyen, dün verdikleri sözlerin bugün hesabını veremeyen bir büyük basiretsizlikle mücadele ediyoruz. Ne yazık ki sadece iktidarla da mücadele etmiyoruz.” diye konuştu.

Mecliste ortak bildiriye imza atmayan CHP'yi de isim vermeden eleştiren Akşener, "Biz aynı zamanda milletin vicdanını temsil eden, bu kutlu çatının altında PKK terörünü, aklama peşine düşenlerle de, mücadele ediyoruz. Terörist başına, methiyeler düzme yarışına girenlerle de, mücadele ediyoruz. Haine hain diyemeyen, sözde demokrasi havarisi riyakarlarla oy kazanma uğruna, bölücülüğe ses çıkaramayan koltuk meraklısı fırsatçılarla da, mücadele ediyoruz." dedi.