PWK ve HAK PAR seçim çalışmaları için bir araya geldi

HABER MERKEZİ 

Kürdistan Yurtseverler Partisi (PWK) ile Hak ve Özgürlükler Partisi (HAK PAR), yerel mahali idareler seçimlerini görüşmek üzere bir araya geldi.

PWK’nin sosyal medya platformu Facebook hesabından yapılan açıklamada, PWK Genel Başkanı Mustafa Özçelik başkanlığındaki heyetin bugün (6 Ocak) İstanbul’da HAK PAR’ı ziyaret ettiği belirtildi.

Görüşmede verimli bir atmosferin hakim olduğu belirtilen açıklamada, PWK heyeti’nin 31 Mart’ta yapılacak mahalli idareler seçimlerine ilişkin görüş ve önerilerini HAK PAR ile paylaştığı aktarıldı.

PWK Parti Meclisinden 3 Ocak’ta yapılan açıklamada, siyasi partiler, meslek örgütleri, sendikalar, sivil toplum kuruluşları, toplumun etkili kanaat önderlerine çağrı yapılmıştı.

Söz konusu açıklamada, “Bu amaçla, Kuzey Kürdistan’da, tüm il, ilçe ve beldelerde belediye başkanlıkları ve encümenlikler için, siyasi partiler, meslek örgütleri, sendikalar, sivil toplum kuruluşları, toplumun etkili kanaat önderleri olarak her il ve ilçede geniş katılımlı toplantılar gerçekleştirebiliriz.” ifadelerine yer verilmişti.