Sağlık Bakanlığı: Divaniye olayının mağdurlarına yardıma hazırız

HABER MERKEZİ 

Kürdistan Bölgesi Sağlık Bakanlığının, Divaniye'deki doğum hastanesinde meydana gelen yangında mağdurlara yardım etmeye hazır olduğu bildirildi.

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, Sağlık Bakanı Saman Berzinci, Divaniye’de bulunan doğum hastanesinde çıkan yangını ele almak üzere Irak Sağlık Bakanı Salih el-Hasnavi ile telefon görüşmesi gerçekleştirdiği aktarıldı.

Açıklamaya göre Saman Berzenci, Iraklı Bakan Hasnavi’ye, bakanlığın, her türlü tıbbi malzemeyi göndermeye, yaralı ve hastaları karşılamaya hazır olduğunu iletti.

Irak Sağlık Bakanı'nın, bu insani girişim, iki bakanlık arasındaki koordinasyon ve iş birliği için Kürdistan Bölgesi Hükümeti ve Sağlık Bakanlığına teşekkür ettiği belirtildi.

Divaniye’deki güvenlik kaynaklarından dün Irak basınına yapılan açıklamada, şehirde bulunan kadın ve doğum hastanesinde çıkan yangında ilk verilere göre 4 çocuğun yaşamını yitirdiği, 30 kişinin yaralandığı aktarılmıştı.

Irak basınında yer alan haberlere göre Sağlık Bakanı, hastane müdürünün görevden alınması ve olayla ilgili soruşturma yapılması talimatında bulundu.