Siyasi ve tanınmış isimlerden Başkan Barzani’ye taziye mesajı

HABER MERKEZİ 

Kürdistan Bölgesi ile Irak’tan siyasi ve tanınmış isimler, kız kardeşi Zekiye Mele Mustafa Barzani’nin vefatı dolayısıyla Başkan Mesud Barzani’ye taziye mesajlarını iletti.

-Hazım Tahsin Beg

Irak ve Dünya Ezidileri Miri Hazım Tahsin Beg, Başkan Mesud Barzani’nin kız kardeşi Zekiye Mele Mustafa Barzani’nin vefatı dolayısıyla başsağlığı dileklerini iletti.

Gönderdiği taziye mesajında, Zekiye Mustafa Barzani'nin vefatı nedeniyle Başkan Barzani ve ailesine başsağlığı dileyen Tahsin Beg, Zekiye hanımın vefatının Barzani ailesinin son kederi olması temennisinde bulundu.

-Nuri el-Maliki

Kanun Devleti Koalisyonu Başkanı Nuri el-Maliki de Başkan Barzani’ye başsağlığı dilediği mesajında, “Merhumeye, Allah'tan rahmet ve cennet, sizlere sabır ve huzur niyaz ederiz.” ifadesine yer verdi.

-Şanaz İbrahim Ahmet

Irak Cumhurbaşkanı Latif Reşid’in eşi Şanaz İbrahim Ahmet de Zekiye Barzani’nin vefatı nedeniyle Başkan Mesud Barzani’ye başsağlığı diledi.

Zekiye hanımın vefat haberini almaktan büyük üzüntü duyduğunu söyleyen Şanaz İbrahim Ahmet, Başkan Barzani ve ailesine başsağlığı dileklerini iletti.

-Hamis Hancer

Azim Koalisyonu Başkanı Hamis Hancer ise taziye mesajında, Başkan Barzani’ye taziye dileklerini ileterek, “Merhuma Allah'tan rahmet, ailesine sabırlar dileriz.” sözlerini kullandı.

-Louis Sako

Irak Keldani Katolik Kilisesi Patriği Louis Sako, Başkan Barzani’ye taziye dileklerini ilettiği mesajında, “Kız kardeşiniz Zekiye Mele Mustafa Barzani'nin vefatı nedeniyle şahsım ve Keldani Kilisesi adına Ekselanslarına ve Barzani ailesine başsağlığı dileklerimi iletiyorum. Allah’tan ona rahmet yağdırmasını, size sağlık vermesini ve sizi her türlü musibetten korumasını dilerim.” ifadelerine yer verdi.

Başkan Barzani’nin kız kardeşi Zekiye Barzani, geçirdiği rahatsızlık nedeniyle bugün (23 Şubat 2024) sabah saatlerinde hayatını kaybetti.

Zekiye Barzani’nin taziyesi, yarın 24 Şubat 2024 Cumartesi günü Salahaddin’deki merasim salonunda gerçekleştirilecek.

Başkan Barzani’nin Ofisinden yapılan açıklamada, taziye merasiminin Barzani'nin Salahaddin'deki karargahının salonunda düzenleneceğini bildirdi.

Açıklamada, 3 gün sürecek taziye merasiminin ile gününün yarın 24 Şubat Cumartesi olduğu kaydedildi.