Dükkanı zarar gören esnaf: Başbakana tazminat kararı için teşekkür ediyoruz

HABER MERKEZİ 

Erbil Sivil Savunma Müdürlüğü Sözcüsü Karwan Mirawdeli, Lenge Pazar’ında çıkan yangının çok büyük olduğunu ve esnafı büyük maddi zarara uğrattığını söyledi.

Kurdistan24’e konuşan Sözcü Karwan Mirawdeli, “Lenge Pazarı’ndaki yangın o kadar büyük ve hızlıydı ki 1 dakikada 2 dükkana yayılabiliyordu. Ayrıca, esnaflar yangın nedeniyle ağır maddi zarara uğradı.” dedi.

Yangından etkilenen esnafın kayıplarını raporla kayıt altına alacaklarını aktaran Sözcü Mirawdeli, yangının nedeninin tespiti için soruşturma başlattıklarını kaydetti.

Yangında dükkanı zara gören esnaflardan biri K24’e verdiği demeçte, “İtfaiye olay yerine erken geldi ve herhangi bir eksiklik yoktu. Lenge’de bulunan yangın söndürme tüpleri çalışsaydı bu facia yaşanmazdı.” diye konuştu.

Sabaha kadar alanı koruyan güvenlik güçlerine, polis ve sivil savunma ekiplerine teşekkür eden esnaf, “Başbakanımıza tazminat ödeme sözü verdiği için teşekkür ediyoruz. Umarım bir an önce esnafla iletişime geçerler çünkü bu insanların çoğunluğu kiracı, dolayısıyla işe ne kadar erken dönerlerse o kadar iyi.” ifadelerini kullandı.

Bahsi geçen esnaf, yangında 180 ila 220 dükkanın zarar gördüğünü bunlardan 30 ila 40’ının depo olduğunu belirtti.