ABD'li senatör ve temsilciler: Kürdistan Bölgesi'nin güvenlik ve istikrarını destekliyoruz

HABER MERKEZİ 

ABD Senatosu üyeleri ve temsilciler, Kürdistan Bölgesi'nde güvenlik ve istikrarın korunması konusundaki desteklerini bir kez daha teyit etti.

ABD Senatosu üyeleri ve temsilciler, Washington’da bulunan Kürdistan Bölgesi Başbakanı Mesrur Barzani’yi ağırlamak üzere dün (29 Şubat 2024) bir akşam yemeği düzenledi.

Ev sahipliğini ABD’nin tanınmış şahsiyetlerinden Ross Prow'un yaptığı yemeğe çok sayıda ABD'li senatör, Kongre üyesi ve hükümet yetkilisi katıldı.

Kongre Üyesi İstihbarat Komitesi Başkanı Mike Turner, Kongre Üyesi Dış İlişkiler Komitesi Başkanı Michael McCaul, ⁠Kongre Üyesi Tahsisat Komitesi Başkanı K. Granger, ⁠Kongre Üyesi Savunma Komitesi Başkanı Ken Calvert, Kongre Üyesi Michael Woltz, Kongre Üyesi Joe Wilson, Kongre Üyesi Jake Ellzey, Senatör Bill Hagerty ve ABD Dışişleri Bakan Yardımcısı Victoria Taylor’ın yanı sıra çeşitli şahsiyetler, işverenler ve eski askeri komutanlar söz konusu yemekte yer aldı.

Washington'daki akşam yemeğinde Başbakan Mesrur ​​Barzani'yi karşılayan katılımcılar, Kürdistan Bölgesi'nin güvenliği ve istikrarına desteklerini yinelediler.

Katılımcılara teşekkür eden Başbakan Barzani, Kürdistan Bölgesi'nin her zaman bir güvenlik ve istikrar unsuru, bölgedeki farklı toplumların barış içinde bir arada yaşamasının merkezi olacağını vurguladı.