Başbakan Barzani’den Erbil Valiliğine: Tüm imkanlar seferber edilsin

Kürdistan Bölgesi Başbakanı Mesrur Barzani
Kürdistan Bölgesi Başbakanı Mesrur Barzani

HABER MERKEZİ

Kürdistan Bölgesi Başbakanı Mesrur Barzani, Erbil ve Kürdistan Bölgesi'nin diğer illerindeki vatandaşların hayatlarının korunması için tüm önlemlerin alınması talimatını verdi.

Erbil Valiliğinden bugün (19 Mart 2024) yapılan açıklamada, Mesrur Barzani’nin Erbil Valisi Umed Xoşnaw ile telefon gerçekleştirerek, bölge genelini etkisi altına alan yoğun yağışla ilgili yapılan hazırlıklar ve alınan tedbirler hakkında bilgi aldı.

Vali Umed Xoşnaw’ın, tüm ilgili tarafların beklenmedik olaylara karşı hazırlıklı olması ve durumun kontrol altına alınması konusunda Başbakan Barzani'ye gerekli bilgiler verdiği belirtilen açıklamada, “Erbil'de Kürdistan Bölgesi Başbakanı Mesrur Barzani'nin doğrudan desteğiyle sel riski ve nedenleri ile mücadele için geçmişte yapılan tüm plan ve projeler sayesinde su baskını ve sel riski büyük ölçüde azaldı.” ifadeleri kullanıldı.

Vatandaşların hayatlarını korumak için tüm önlemlerin alınması talimatını veren Başbakan Barzani, Kürdistan Bölgesi Hükümetinin her türlü acil ve gerekli yardıma hazır olduğunu bir kez daha teyit etti.