Mesrur Barzani Akre’de düzenlenecek Newroz Karnavalı'na katılacak

HABER MERKEZİ 

Kürdistan Bölgesi Başbakanı Mesrur Barzani’nin katılımıyla, Akre’de Newroz Karnavalı gerçekleştirilecek.

Kürdistan Bölgesi Hükümetinden yapılan açıklamada, bugün (20 Mart 2024) akşam saat 18.00’de Başbakan Mesrur ​​Barzani ile Irak ve Kürdistan Bölgesi’nde bulunan farklı ülkelerin büyükelçileri, başkonsolosları, elçileri ve diplomatların katılımıyla Akre ilçesinde Newroz Karnavalı düzenleneceği belirtildi.

Başbakan Barzani, bugün (20 Mart 2024) Newroz Bayramı ve Kürt yılbaşı (2724) dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Mesrur Barzani mesajında, “Newroz Bayramı ve Kürt yılbaşı dolayısıyla başta kahraman Peşmergeler olmak tüm Kürdistanlıları, iç güvenlik güçlerini, şehit ailelerini ve Enfal kurbanlarının gururlu ailelerini en içten tebriklerimi sunuyor, mutluluk ve refah diliyorum.” ifadelerini kullandı.

Newroz’un her zaman zaferin, özgürlüğün, zalimlere karşı direnişin ve yeni bir dönemin başlangıcının sembolü olduğunu belirten Başbakan Barzani, “Kürdistan halkının anayasal ve mali haklarını kendi çıkarları için kullanan bazı şahıs ve tarafların siyasi oyununun kurbanı olan Kürdistan Bölgesi'nin dirençli halkına büyük saygı ve takdir duyuyorum. Kürdistan halkının özgür ve onurlu yaşam iradesinin galip geleceğinden eminiz. Yeni yılın Kürt halkına yönelik tüm acıların, baskıların ve adaletsizliklerin sona erdiği yıl olmasını diliyorum. Newroz'unuz kutlu olsun ve her zaman mutlu yaşayın.” dedi.