Tarsus Belediye Başkanı Bozdoğan'ın aracına silahlı saldırı

Ocak ayında CHP'den istifa edip Memleket Partisi'ne katılan Tarsus Belediye Başkanı Haluk Bozdoğan'ın aracına silahlı saldırı gerçekleştirildi.

HABER MERKEZİ 

Adana'da, Tarsus Belediye Başkanı Haluk Bozdoğan ve oğlu Memleket Partisi Tarsus Belediye Başkan Adayı Ozan Mehmet Bozdoğan'ın aracına ateş açıldı.

Memleket Partisi Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ethem Eke, sosyal medya hesabından olay yerinin videosunu paylaştı.

Videoda konuşması yer alan Ozan Bozdoğan, "Korkmuyoruz, hiçbirinden korkmuyoruz. Sonuna kadar alandayız." dedi.

Eke paylaşımında, "Tarsus Belediye Başkanımız Haluk Bozdoğan ve Tarsus Belediye Başkan Adayımız Mehmet Bozdoğan yapılan silahlı saldırıyı lanetliyorum! Bu saldırı, Türk milletine, aziz halkımıza yapılmıştır! Hiçbir zorbalık, tehdit ve saldırı bizleri bu davadan alıkoyamaz." ifadelerine yer verdi.

CHP'den istifa edip Memleket Partisi'nden aday olan Tarsus Belediye Başkanı Haluk Bozdoğan'ın adaylığı CHP'nin itirazı üzerine düşürülmüştü. Kararın ardından Bozdoğan'ın yerine oğlu Ozan Mehmet Bozdoğan'ı belediye başkan adayı olarak gösterilmişti.

Bozdoğan'ın sosyal medya hesabından yapılan açıklamada ise bugün Ozan Mehmet Bozdoğan'a Yüksek Mahallesi ziyareti sırasında silahlı saldırıya uğradıkları belirtildi.

Saldırının şiddetle kınandığı açıklamada, “Şiddetin ve vahşetin her türüne karşı en sert şekilde tavır alacağımızı bir kez daha ilan ediyoruz. Bu hain saldırının detaylarına ilişkin derinlemesine bir inceleme başlatılmış olup, sonuçları derhal kamuoyuyla paylaşılacaktır. Demokratik süreci hedef alan bu tür saldırıları asla kabul etmeyecek ve gereken tüm adımları atmaktan çekinmeyeceğiz." sözleri kullanıldı.