İYİ Parti'den bir istifa daha

HABER MERKEZİ 

Yerel seçim hezimetiyle birlikte İYİ Parti'de başlayan yaprak dökümü sürerken, partinin Yerel Yönetimler Başkanı Burak Akburak da görevinden ayrıldığını duyurdu.

İYİ Parti’nin İstanbul adayı ve genel merkez teşkilat başkanı Buğra Kavuncu'nun ardından İYİ Parti Yerel Yönetimler Başkanı ve İstanbul Milletvekili Burak Akburak da görevinden istifa etti.

Kararını sosyal medya hesabından duyuran Akburak, "Büyük bir onurla yapmış olduğum Yerel Yönetimler Başkanlığı görevimden istifa ediyorum.” dedi.

Burak Akburak, “Büyük Kongremizin, Türkiye’nin umudunun İYİ Parti olduğunun tescillendiği bir kongre olacağının bilinmesini istiyorum. Her daim Liderimizin yanındayım! Sevgi ve Saygılarımla.” ifadelerini kullandı.

Yerel seçim sonuçlarının netleşmeye başlamasının ardından İYİ Parti'deki ilk istifa Ekonomi Politikları Başkanı Bilge Yılmaz'dan gelmişti.

Yılmaz, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’i, "Bu sonuçlar göstermiştir ki yapacak çok işimiz var, kaybedecek vaktimiz yok." sözleriyle istifaya çağırmıştı.

Daha sonra İYİ Parti Genel İdare kurulu Üyesi İrem Yaman ve ardından partinin 2 numaralı ismi olarak görülen Buğra Kavuncu istifa ettiğini açıklamıştı.

İstifa edeceği öne sürülen Meral Akşener de yerel seçim değerlendirmesinde parti olarak seçimli olağanüstü kongre yapacaklarını bildirmişti.