Erbil ile Kuveyt arasında direkt uçuşlar yakında başlayacak

Kuvvet’in Irak Büyükelçisi Tarık Abdullah el-Farac ile Erbil Valisi Umed Xoşnaw
Kuvvet’in Irak Büyükelçisi Tarık Abdullah el-Farac ile Erbil Valisi Umed Xoşnaw

Erbil Valisi Umed Xoşnaw ile Kuvvet’in Irak Büyükelçisi Tarık Abdullah el-Farac, Erbil ile Kuveyt arasında direkt uçuşların başlatılması konusunu görüştü.

Vali Xoşnaw, bugün (20 Mayıs 2024) Kuveyt Büyükelçisi Farac, Kuveyt'in Kürdistan Bölgesi Başkonsolosu Osman Davud ve beraberindeki heyeti karşıladı.

Valilikten yapılan açıklamaya göre görüşmede her iki taraf da çeşitli sektörlerde aralarındaki ilişkilerin güçlendirilmesini vurguladı.

Görüşmede Umed Xoşnaw, iki taraf arasındaki iş adamları ve ticaret odaları arasında ortak anlaşmaların yapılmasını talep ederken, Kuvvet Büyükelçisi, Erbil ile Kuveyt arasında direkt uçuşların yakında başlayacağını duyurdu.

Umed Xoşnaw, ayrıca görüşmede, Kuveyt'in rolüne ve valilik ve Barzani Yardım Vakfı ile olan iş birliğine övgüde bulundu.

Yatırım ve koordinasyon konusunda, iş birliğinin yapılması gerektiğinin altını çizen Kuveyt Büyükelçisi, Erbil ile Kuveyt arasında iş adamları ve ticaret odaları arasında koordinasyonun sağlanmasına yönelik çabaların yoğunlaştırılması gerektiğini de söyledi.