Başbakan Barzani’den “petrol ihracatı” açıklaması

"Önümüzdeki hafta Bağdat'ta petrol ihracatı konusunu görüşmek üzere bir toplantı yapılacak”
Kürdistan Bölgesi Başbakanı Mesrur Barzani, basın mensuplarına açıklamalarda bulundu
Kürdistan Bölgesi Başbakanı Mesrur Barzani, basın mensuplarına açıklamalarda bulundu

Başbakan Mesrur Barzani, Kürdistan Bölgesi'nin maaş konusunda üzerine düşen tüm yükümlülüklerini yerine getirdiğini, Irak'ın da bu konuda sorumluluklarını yerine getirmesi gerektiğini söyledi.

Mesrur Barzani, Siyade (Egemenlik) Koalisyonu Başkanı Hamis Hancer ile yaptığı görüşmenin ardından basın mensuplarına konuştu.

Başbakan Barzani, petrol ihracatının yeninden başlamasına yönelik görüşmelerle ilgili “Önümüzdeki hafta Bağdat'ta petrol ihracatı konusunu görüşmek üzere bir toplantı yapılacak.” açıklamasında bulundu.

Kürdistan Bölgesi'nin maaş konusunda üzerine düşen tüm yükümlülüklerini yerine getirdiğini, Irak'ın da bu konuda sorumluluklarını yerine getirmesi gerektiğini belirten Mesrur Barzani, “Bağdat'ın maaş meselesini siyasi meselelere karıştırmaması için her türlü çabayı gösterdik.” dedi.

Irak'taki siyasi partilerle yaptığı görüşmelerin verimli geçtiğini söyleyen Mesrur Barzani, "Görüştüğümüz yetkililer sorunların çözümüne desteklerini yineledi. Mevcut sorunların çözümü için iyi mekanizmalar oluşturuldu." ifadelerini kullandı.