Başbakan Barzani, Falih Feyyaz ile bir araya geldi

Başbakan Barzani, Falih Feyyaz ile bir araya geldi
Başbakan Barzani, Falih Feyyaz ile bir araya geldi

Başbakan Mesrur Barzani ve Haşdi Şabi Heyeti Başkanı Falih Feyyaz, Kürdistan Bölgesi ile federal hükümet arasındaki mevcut sorunların çözülmesinin önemine vurgu yaptı.

Başbakan Barzani, bugün (30 Mayıs 2024) Irak'ın başkenti Bağdat'a gerçekleştirdiği ziyaret kapsamında, Haşdi Şabi Heyeti Başkanı ile bir araya geldi.

Başbakanlıktan yapılan açıklamaya göre her iki taraf Kürdistan Bölgesi ile federal hükümet arasındaki mevcut sorunların çözülmesinin önemine dikkat çekerek, terör tehdidiyle mücadele için aralarındaki koordinasyonun yeniden düzenlenmesi gerektiğini vurguladı.

Başbakan Barzani, bugünkü Bağdat ziyaretinde federal hükümetin yetkilileri ve Irak'taki siyasi partilerin liderleriyle bir dizi görüşmelerde bulundu.

Başbakan Mesrur Barzani, Falih Feyyaz ile görüşmeden önce Irak Yüksek Yargı Konseyi Başkanı Fayeq Zedan, Siyade (Egemenlik) Koalisyonu Başkanı Hamis Hancer, Asaib Ehli Hak Hareketi lideri Kays el-Hazali, Bedir Hareketi Genel Sekreteri ve Nebni İttifakı lideri Hadi Amiri, Irak Başbakanı Muhammed Şiya Sudani ve Irak Ulusal Güvenlik Danışmanı Kasım el-Araci ile bir araya gelmişti.