Mesrur Barzani: Maaş sorunu çok yakında temelden çözülecek

Kürdistan Bölgesi Başbakanı Mesrur Barzani, Kürdistan Bölgesi halkının anayasal haklarının güvence altına alınmasına yönelik çabalara destek veren Bağdat'taki tüm taraflara teşekkür etti.

Başbakan Mesrur Barzani, bugün (2 Haziran 2024) Duhok’taki Amerikan Kürdistan Üniversitesi 6. mezuniyet törenin ardından Kurdistan24 muhabirinin sorusunu yanıtladı.

Mesrur Barzani, “Bağdat'a yaptığımız son ziyarette Kürdistan Bölgesi'nin anayasal haklarına olan desteğimizi Irak Başbakanı ve diğer yetkililerle bir kez daha teyit ettik.” dedi.

Kürdistan Bölgesi halkının anayasal haklarının güvence altına alınmasına yönelik çabalara destek veren Bağdat'taki tüm taraflara teşekkür eden Mesrur Barzani, “Maaş sorunu çok yakın gelecekte temelden çözülecek.” ifadesini kullandı.

Kürdistan Bölgesi Başbakanı, 30 Mayıs Perşembe günü Bağdat’a ziyaret gerçekleştirerek, Irak Başbakanı Muhammed Şiya Sudani, Iraklı yetkililer ve siyasi liderlerle bir araya gelmişti.

Başbakan ziyareti sırasında sosyal medya platformu X üzerinden “Kürdistan halkının haklarının sağlanmasını, sorunların diyalog yoluyla ve anayasa temelinde çözülmesini vurgulamak için bugün Bağdat'tayım. İstikrar ve güçlü bir ekonomi önceliklerimiz olmalıdır.” paylaşımını yapmıştı.