Özel'den Erdoğan'a iadeiziyaretinde "Payidar Gondol" hediyesi

Erdoğan'ın CHP'ye iadeiziyaretinden bir kare
Erdoğan'ın CHP'ye iadeiziyaretinden bir kare

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, iadeiziyarette bulunan Türkiye Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’a Paşabahçe’nin Gururla koleksiyonundan Payidar Gondol parçasını hediye etti.

Türkiye Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP Genel Başkanı Özgür Özel’e iadeiziyarette bulundu. Görüşme CHP Genel Merkezi'nde saat 16.05'te başladı, 17.34'te sona erdi. Özel, Erdoğan'ı kapıda karşıladığı gibi Genel Merkez'den ayrılırken de Erdoğan'a makam aracına kadar eşlik etti.

Gazeteci İsmail Saymaz'ın aktardığına göre Özel, Erdoğan’a, Paşabahçe’nin Gururla koleksiyonundan Payidar Gondol parçasını hediye etti.

2. Meclisin balkonundaki defne ve meşe dallarıyla süslü, ay yıldızlı görselden esinle tasarlanan Payidar Gondol, TBMM’nin gücünü, Atatürk’ün liderliğindeki bağımsızlık savaşının önemini, zor ulaşılan barışın değerini ve Cumhuriyetin sürekliliğini simgeliyor. Objenin değeri ise 4 bin 450 Türk Lirası.

Özel, Erdoğan'a 2 Mayıs'taki görüşmede de Paşabahçe'nin yine Gururla serisinden "Cumhuriyet Ateşi" isimli objeyi hediye etmişti. Cumhuriyet Ateşi yalnızca 2023 adet üretildi. Objenin değerinin, 9 bin 550 TL olduğu öğrenildi.