Maliye Bakanlığı: Yaklaşık 50 bin çalışanımız maaşını “Benim Hesabım” üzerinden aldı

Benim Hesabım
Benim Hesabım

Kürdistan Bölgesi Maliye ve Ekonomi Bakanlığı, “Yaklaşık 50 bin memur maaşlarını dijital olarak Benim Hesabım projesi üzerinden aldı, bu rakam geçen ayın iki katı kadar.” açıklamasını yaptı.

Maliye ve Ekonomi Bakanlığından bugün (13 Haziran 2024) yapılan açıklamada, Erbil’de son günlerde yaklaşık 50 bin kamu çalışanının maaşlarını “Benim Hesabım” üzerinden dijital ortamda aldığı belirtilirken, “Bu geçen ayki rakamın iki katıydı; memurların yakın zamanda bankacılığa kaydolmalarının ardından gelen bir artış.” denildi.

Benim Hesabım projesinin amacının, kamu çalışanlarının maaşlarını modern bir şekilde alabilecekleri, tam mülkiyetine sahip oldukları güvenli ve emniyetli bir banka hesabı sağlamak olduğu vurgulandı.

Benim Hesabım projesi genişledikçe vatandaşların daha fazla güvenini kazanabileceği bildirilen açıklamada, “Çünkü Benim Hesabım projesi, Irak Merkez Bankasının onayı ve yönlendirmeleri çerçevesinde katılımcı tüm bankaların Irak'ta en iyi bankacılık hizmet ve ürünlerini en düşük maliyetle sunmasını sağlıyor.” ifadeleri yer aldı.

Açıklamaya göre yıl sonuna kadar Benim Hesabım projesi aracılığıyla 1 milyona yakın kamu çalışanı projeye kayıtlı olacak.