James Goldman: Londra-Erbil hattının açılması ilişkilerimizi güçlendirecek

İngiltere'nin Erbil Başkonsolosu James Goldman
İngiltere'nin Erbil Başkonsolosu James Goldman

İngiltere'nin Erbil Başkonsolosu James Goldman, İngiltere ve Kürdistan Bölgesi'nin, Erbil ve Londra arasında yakın ortaklıklar ve dostluklar içeren derin ve tarihi ilişkileri olduğunu söyledi.

Başkonsolos James Goldman, bugün (14 Haziran 2024) gerçekleştirdiği basın açıklamasında, Erbil-Londra direkt uçuşların başlamasını kutlayarak, herkesin Kürdistan Bölgesi ile İngiltere'nin köklü ilişkilere sahip olduğunun bilincinde olduğunu belirtti.

James Goldman, “Erbil ve Londra'nın çok yakın bir ortaklığı ve dostluğu var, dolayısıyla bu hattın açılması bu ilişkileri derinleştirecektir. Umarım bu adım buradaki insanların İngiltere’yi daha iyi ve daha kolay bir şekilde ziyaret etmesini kolaylaştırır.” dedi.

Erbil Uluslararası Havalimanı Müdürü Ahmet Hoşyar, bugün (16 Haziran) basın açıklaması düzenleyerek, Erbil-Londra direkt uçuşların başladığını duyurdu.

Kürdistan Bölgesi'nde sürekli havacılık sektörünü teşvik etmeye çalıştıklarının altını çizen Hoşyar, çabalarının sonucunda Iraklı bir şirket aracılığıyla Erbil ile Londra arasında direkt uçuş imkanı sağladıklarını aktardı.

Ahmet Hoşyar, “Artık Erbil'den sahte vizeyle İngiltere'ye girmek isteyen herkes Erbil Uluslararası Havalimanında yasal işlemlere tabi tutulacak.” ifadesini kullandı.