Erbil Valisi: Yangınlarla ilgili devam eden soruşturmaların sonuçlarını kamuoyuna açıklayacağız

Erbil Valisi Umed Xoşnaw, Erbil'de son dönemde yaşanan yangınlarla ilgili soruşturmaların devam ettiğini, işlemlerin tamamlanmasının ardından sonuçların kamuoyuna açıklanacağını belirtti.

Vali Umed Xoşnaw, bugün (14 Haziran) Şerawa kontrol noktasında basın mensuplarına yaptığı açıklamada, bayram günlerinde Erbil’e çok sayıda turistin gelmesinin beklendiği be gerekli hazırlıkların yapıldığını bildirdi.

Şerawa kontrol noktasının Erbil'in en çok ziyaret edilen turistik kapılarından biri olduğunu kaydeden Vali Xoşnaw, “Erbil'e günde 10 binden fazla turist geliyor ve şu ana kadar Şerawa kontrol noktasından yaklaşık 100 bin turist bayram tatilini geçirmek için Erbil'i ziyaret etti. Önümüzdeki günlerde sayının artması bekleniyor.” dedi.

Erbil’de yaşanan yangın olaylarına da değinen Erbil Valisi, şu ifadeleri kullandı:

“Bazı durumlarda sonuçların vatandaşların ihmalinden veya kalitesiz malzeme kullanımından kaynaklandığı ortada. Ancak soruşturma altında olan ve şüphelenilen üç vaka var. Bu üç davada soruşturma işlemleri tamamlandıktan sonra sonuçlar kamuoyuna açıklanacak ve kimse görmezden gelinmeyecek ve sonuçlar olduğu gibi açıklanacak.”