Diyarbakır ve Mardin'deki yangında can kaybı 11'e yükseldi

Diyarbakır'ın Çınar ile Mardin'in Mazıdağı ilçeleri arasındaki alanda çıkan anız yangınında can kaybının 11'e yükseldiği bildirildi.

Türkiye Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Diyarbakır'ın Çınar ile Mardin'in Mazıdağı ilçeleri arasındaki alanda çıkan anız yangınında 11 kişinin hayatını kaybettiğini, 78 kişinin de yangından etkilendiğini duyurdu.

Yangınlar nedeniyle şu anda Diyarbakır'da 4'ü entübe 5 hastanın yoğun bakımda olduğunu kaydeden Koca, Urfa'da da bir hastanın entübe olarak tedavi gördüğünü aktardı.

Yangınların ilgili birimler tarafından söndürüldüğünü, soğutma çalışmalarının devam ettiğini belirten Koca, hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet diledi, yaralılara geçmiş olsun dileklerini sundu.

Türkiye Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, bugün (21 Haziran 2024) sosyal medya platformu X hesabından yaptığı paylaşımda, Diyarbakır'ın Çınar ile Mardin'in Mazıdağı ilçeleri arasındaki alanda çıkan ve geniş bir araziye yayılan anız yangınıyla ilgili Çınar Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından adli soruşturma başlatıldığını bildirdi.

Diyarbakır'ın Çınar ilçesinin Köksalan Mahallesi ve Yazçiçeği köyü ile Mardin'in Mazıdağı ilçesi Yücebağ ve Yetkinler köyünde dün akşam anız yangını meydana gelmişti.

Dün akşam saatlerinde başlayan yangın rüzgarın şiddetiyle yayılan yangın birçok köyü etkilemişti.