DAİŞ Şergat’ta saldırdı, ağır kayıp verip geri çekildi

Şergat sınırında saldırıya geçen bir grup DAİŞ’linin saldırısı kırıldı, çok sayıda DAİŞ’li terörist öldürüldü.

Haber Merkezi

Şergat’ta Irak ordusu taburuna karşı saldırıya geçen bir grup DAİŞ’linin saldırısının kırıldığı ve çok sayıda DAİŞ’li teröristin öldürüldüğü bildirildi.

Irak ordu komutanlarından Hamid Dzeyi, DAİŞ saldırısıyla ilgili Kurdistan24’e yaptığı açıklamada, DAİŞ’li intihar saldırganlarından oluşan bir grup teröristin dün gece saat 24.00 sularında ordu siperlerine karşı saldırı girişiminde bulunduğunu, saldırıya karşılık verilmesi sonucu çıkan çatışmada çok sayıda DAİŞ’li teröristin öldürüldüğünü söyledi.

Irak ordusunun 91. Tümen 3. Taburuna karşı gerçekleşen saldırı girişiminden sonra çıkan ve yaklaşık 45 dakika süren çatışmada, saldırı girişiminde bulunan DAİŞ’li gruptan çok sayıda teröristin üzerlerindeki bombaları patlattığı bilgisini veren Dzeyi, çatışma sonucunda çok sayıda DAİŞ’li teröristin cesetlerinin çatışma alanında kaldığını, diğerlerinin de kaçtığını söyledi.  

Irak ordusunun kayıpları hakkında da bilgi veren Hamid Dzeyi, çatışmada 3. Tabur Komutanı Akid Felah ile birlikte diğer bir ordu komutanının hayatını kaybettiğini ve 4 askerin de yaralandığını söyledi.