Hülya Avşar: Bazıları Tayyip Bey'den daha muhafazakar

Haber Merkezi- Türkiye Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın sanatçıları davet ettiği iftar yemeğine katıldığı sırada dekolte giydiği için eleştirilen sanatçı Hülya Avşar, eleştirilere yanıt verdi. Avşar açıklamasında "Cumhurbaşkanı ve eşinin böyle bir problemi yok. Kimin ne giydiğine bakmadılar bile. Orada herkes olduğu gibi kabul edildiği için ben de o iftara gittim zaten." ifadelerini kullanarak "Bazıları Tayyip Bey'den daha muhafazakar" dedi.

Hürriyet Gazetesi'nde yer alan röportajında Avşar, "Böyle bir konunun gündeme gelmesine bile inanamıyorum. İnan Cumhurbaşkanı ve eşinin böyle bir problemi yok. Kimin ne giydiğine bakmadılar bile. Orada herkes olduğu gibi kabul edildiği için ben de o iftara gittim zaten. En ufak bir rahatsızlık hissi, en ufak bir garip bakışları olmadı. Bana sosyal medyada yazılanlardan sonra anladım ki, bazıları Tayyip Bey'den daha muhafazakar" dedi.

Avşar, sözlerinin devamında "O elbiseyi giyip de gidemeyeceğim bir ortam olsaydı, zaten gitmezdim. Tarzımı, karakterimi değiştiremezsin benim. Ben yıllardır kimsem, neysem oyum. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Emine Hanım'ın böyle bir bakışa sahip olmadıklarını zaten biliyorum. Bu yüzden ben o kıyafeti giyerken, acaba giysem mi giymesem mi diye düşünmedim bile" ifadelerini kullandı.