Musul'da 61 DAİŞ'li öldürüldü

Musul'un, Eski Musul bölgesinde devam eden operasyonlarda 61 DAİŞ'linin öldürüldüğü, 3 bomba tuzaklı evin ve 2 bomba yüklü aracın da imha edildiği bildirildi.

Haber Merkezi- Musul'un 'Eski Musul' bölgesinde devam eden operasyonlarda 61 DAİŞ'linin öldürüldüğü, 3 bomba tuzaklı evin ve 2 bomba yüklü aracın da imha edildiği bildirildi.

Irak'ta Musul'un Eski Musul mahallelerinde devam eden askeri operasyonlar kapsamında Federal Polis Komutanı Raid Şaki Cevdet'ten açıklama geldi. Komutan Cevdet, eski şehirde Federal Polisin görev yaptığı bölgede düzenlenen operasyonlarda 61 DAİŞ'li teröristinin öldürüldüğünü duyurdu.

Cevdet açıklamasında, Federal Polis güçleri komutanlığının eski şehirde saklanan terör örgütü DAİŞ üyelerini şehirden temizlenmesi için mücadeleye devam edeceklerini bildirdi. Açıklamada, düzenlenen operasyonlarda 57 terörist ile 4 keskin nişancının öldürüldüğü belirtilerek çok sayıda bombalı kemer, silah ve mühimmatların bulunduğunu bildirdi. Operasyonda ayrıca, 3 bomba tuzaklı ev ile 2 bombalı araç ve patlayıcıların imha edildiği açıklandı.

Bu arada güvenlik ve askeri güçler, Musul'un terör örgütü DAİŞ'ten kurtarılması için operasyonlara devam ediyor.

 

Kaynak: DHA