Daily Telegraph Gazetesi’nden referandum özel sayısı

İngiltere’nin Daily Telegraph gazetesi yeni sayısında Kürdistan’ın bağımsızlık referandumuna geniş yer verdi. Ülkede tanınan isimlerin ve akademisyenlerin referanduma destekleri sayfalara taşındı.

Haber Merkezi - İngiltere’nin Daily Telegraph gazetesi yeni sayısında Kürdistan’ın bağımsızlık referandumuna geniş yer verdi. Ülkede tanınan isimlerin ve akademisyenlerin referanduma destekleri sayfalara taşındı.

İngiltere’nin en çok satan gazeteleri arasında yer alan Daily Telegraph gazetesi yeni sayısında Kürdistan’ın bağımsızlık referandumuna yer verdi. Gazetenin bugün yayınlanan dijital sayısı yayınlandı. Gazete pazar günü okurları ile buluşacak. Yarım milyon basılacak olan gazete İngiltere ve dünya birçok farklı noktasına dağıtılacağı belirtildi.

Gazetenin Kürdistan’ın bağımsızlık referandumuna yer verdiği sayıda İngiltere parlamenterleri Robert Helfin, Nedim Zehawi, İngiltere Muhafazakar Parti milletvekili Jack Lopresti, İşçi Parti milletvekili Cois Bravid, Avrupa parlamentosu üyesi Çarlis Tenok, İngiltere parlamentosu Kürt Dostu Grubu Sorumlusu Gary Kent, Kürdistan hükümeti İngiltere Temsilcisi Kervan Cemal Tahir, Kürt yazar ve araştırmacı Renç Alaattin, Kurdistan 24 Genel Yayın Yönetmeni Noreldin Waisy ve birçok Kürt ve İngiliz yazar ve akademisyenin yazılarına yer verdi.