Arap Peşmergeler: Kerkük için hazırız

DAİŞ'le savaşın yaşandığı dönemde DAİŞ'e karşı savaşmak için Peşmerge güçlerine katılan Ninova Ovası Arap gençleri, Kerkük'ü korumak için hazır olduklarını söyledi.

Haber Merkezi

İran destekli Şii paramiliter milis gruplarından oluşturulan Haşdi Şabi ile Irak ordusunun Kerkük sınırına güç yığmalarına karşı Arap Peşmergeler, Kerkük'ten Şengal'e kadar, Kürdistanın her karış toprağını korumaya hazır olduklarını açıkladı.

Terör örgütü DAİŞ'in Musul'u ele geçirmesi döneminde DAİŞ'e karşı savaşmak için Peşmerge güçlerine katılan ve Şengal'in Şêxan ilçesindeki Xinis Zerevani Kaplanları Askeri Eğitim Kampı'nda eğitimlerini tamamlayan Ninova Ovası Arap gençleri, Kerkük'ü korumak için hazır olduklarını söyledi.

"BÜTÜN KÜRDİSTAN'I KORUMAYA HAZIRIZ"

Eğitimlerini tamamlayan Arap Peşmergeler göreve hazır
Eğitimlerini tamamlayan Arap Peşmergeler göreve hazır

Sadece Kerkük'te değil, Kürdistan'ın her karış toprağında ve hangi güçten geldiğine bakmaksızın Kürdistan'a yönelik her türlü saldırıya karşı savaşmaya hazır olduklanını vurgulayan Arap Peşmergeler, Kürdistan yönetimi ve Peşmerge güçlerinin DAİŞ'e karşı hangi etnik ve dini kesim olduğuna bakmaksızın, nasıl canını siper ederek bunları koruduğunun şahidi olduklarını ve Peşmergeye katılmalarının sebebinin de bu canfida tutum olduğunu belirttiler.
ARAP AŞİRET LİDERLERİ: BİZ DE HAZIRIZ

Peşmerge güçlerinin DAİŞ'ten kurtardığı Ninova Ovası Arap aşiret liderleri de Kürdistan'ın korunması amacıyla 20 bine yakın Arap gencin Peşmerge ile omuz omuza savaşmaya hazır olduklarını söyledi.