Hükümet ve KDP'den sağduyu açıklamaları

Kürdistan'ın bazı kentlerinde yaşanan şiddet olaylarıyla ilgili açıklama yayımlayan Kürdistan Hükümeti ve KDP Politbürosu halka sağduyu çağrısında bulundu.

Haber Merkezi

Kürdistan'ın bazı kentlerinde yaşanan şiddet olaylarıyla ilgili açıklama yayımlayan Kürdistan Hükümeti ve Kürdistan Demokrat Partisi (KDP) Politbürosu halka sağduyu çağrısında bulundu.

Kürdistan Başkanı Mesud Barzani'nin yetkilerini devretmesi ardından halkın Başkan Barzani'ye destek ve Bağdat ile yandaşlarını protesto için sokaklara dükülmesi ardından bazı kentlerde yaşanan şiddet olaylarıyla ilgili Kürdistan Hükümeti'nden yapılan yazılı açıklamada yaşanan olayların provokasyon olduğu belirtilirken Kürdistanlılara sağduyu çağrısı yapıldı.

Tüm güvenlik birimlerinden protestoların şiddet olaylarına yol açmamaları için gerekli tüm önlemlerin alınmasının istendiği açıklamada provokasyon çıkaranlara karşı dikkatli olunması istendi.

Bazı güçlerin halkın sokaklara çıkmasını fırsat bilip şiddet olaylarını teşvik ettiklerinin belirtildiği açıklamada halktan da bu konuda duyarlı olunması ve evlerine gitmeleri istendi.

KDP: TAŞKINLIKLARA İZİN VERİLMESİN

Hükümetin açıklaması ardından KDP Politbürosu da bir açıklama yayımlayarak güvenlik güçlerinden taşkınlıklara karşı duyarlı olmaları talep edildi.